İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?

Almanya’da yaşayan beş çocuk annesi Cindy yaklaşık yedi yıl önce yirmili yaşlarının başında İslam’ı seçerek Müslüman oldu. Ancak henüz iki yıldır “ben Müslümanım” diyor.

Enteresan bir ihtida öyküsüne sahip olan Cindy’nin İslam ile yeniden tanışma hikayesini öğrenmek ister misiniz? Claudia Seise’nin kaleminden Cindy’nin kendi anlatımıyla “Cindy nasıl müslüman oldu?”

Nasıl Müslüman Oldu?

İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?
Watch this video on YouTube.

Cindy’nin şehadete uzanan yolculuğunu anlatmaya başlamadan önce size Claudia Seise kimdir biraz bahsedeyim.

Claudia Seise aslen Almanyalı ve iki çocuk annesi bir yazardır. Ağustos 2019’a kadar Malezya Uluslararası İslam Üniversitesi’nde Yardımcı Doçent olarak görev yaptı. Endonezya’daki Ulu-Ilir Enstitüsü’nün kurucularındandır.

Düzenli olarak Islamische Zeitung gazetesi için yazıyor. İslami maneviyat, sanat ve Güneydoğu Asya ile ilgileniyor. Onu Twitter ve Instagram’dan takip edebilirsiniz: #clazahsei

İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?
İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?

Cindy: Zor Zamanlar Yaşadım

Zor bir ergenlik dönemi geçirdim. Farklı koruyucu ailelerin yanında yaşadım ve okulu bıraktım. Genç bir anne olarak geleceğimin bana ne getireceğini bilmiyordum. Adeta kaybolmuş gibiydim. Ailemden de destek görmüyordum.

Bir gün kocam ile tanıştım. Kendisi müslümandı. Benden yaşlıydı ama beni önemsiyordu. Kendisi İslami kurallara uymamasına rağmen, benimle evlenebilmek için müslüman olmam gerektiğini söyledi. Yoksa ailesinin evliliğimize onay vermeyeceğini belirtiyordu.

Hayatımda ilk defa birinin beni gerçekten önemsediğini hissettim ve İslam’ı seçerek Müslüman oldum. Bu hayatım boyunca verdiğim en iyi karardı.

Kabul ettiğim İslam bu muydu?

İslam’ı kabul edip Müslüman olduktan beş yıl sonra benim gibi sonradan Müslüman olmuş bir çocukluk arkadaşımla karşılaştım.

Ancak benden farklı olarak o başını örtüyor, dua ediyor, oruç tutuyor ve namaz kılıyordu. Bize Kur’an okudu. Arkadaşımdan güzel bir his yayılıyordu. Bana Allah’tan, Allah’ın bize olan sevgisinden ve bizim ona karşı olan vezifelerimizden bahsetti.

Bunca olanlar karşısında ben şaşkınlık hissediyordum. Kocamla evlenmeyi kabul ettiğimde, seçtiğim İslam bundan çok farklıydı. Kendime sordum: Benim seçtiğim İslam bu muydu?

O günden sonra İslam’a olan ilgim arttı ve gerçekten birşeyler öğrenmek için çaba harcadım.

İslam ile Yeniden Doğdum

Arkadaşım bana ilk olarak Kelime-i Sehadet’i yeniden öğretti. Ben de içimden gelerek, samimice yeniden gerçek bir inançla şehadet getirdim.

Sonra yavaş yavaş namazı öğrendim. Namaz kılarken okuyacağım süre ve duaları öğrenmek ise zamanımı aldı. Disleksi hastasıyım ama elhamdülillah, Allah’ın yardımı ve merhameti sayesinde Fatiha’yı akıcı bir şekilde okuyabiliyorum.

Beş vakit namazın hepsini kılmaya çalışıyorum. Üstelik artık başörtümü de takıyorum. İlerlemem yavaş olabilir ama Rabbime kavuşmanın heyecanı içerisindeyim. Kalbimin en derin yerlerinde O’na olan sevgimi ve benim bu küçük minicik adımlarımın niyetini ve gayretimi gördüğüne inanıyorum.

İslam’da Ne Buldum?

Müslüman olmak hayatımı değiştirdi. Sonunda kendimi ait olduğum yerde hissettim. Çok büyük bir ailem (ümmet) olduğunu bilmek çok güzel. Çocukluğumdan beri arzuladığım şeyi istikrar ve huzuru buldum.

İslam hakkında daha çok okumak ve bilgi sahibi bir müslüman olmak istiyorum. Zira, çocuklarım örnek bir müslüman ailede büyüsün istiyorum. Annelerinin Allah’ı sevdiğini, namaz kıldığını bilmelerini, onlarında örnek birer Müslüman olmasını istiyorum.

Ben İslam’ı yaşarken, severek beni takip etmeleri için dua ediyorum.

İslam’ın Hayatıma Etkileri

İslam’ı yaşamaya ve uygulamaya başladığımdan beridir, kocam da yavaş yavaş İslam’a yönelmeye başladı. İslam’dan hiç ayrılmasa da uzun yıllar ibadetlerini aksatıyordu.

Elhamdülillah, geçen sene birlikte Ramazan orucunu tuttuk. Çok güzeldi ve evimize bereket geldiğini hissettim.

Allah’a daha yakınlaşmak ve birlikte yürüyebilmemiz için bolca dua ediyorum.

İhtida öyküleri (nasıl müslüman oldu) serisinin ikinci yazısında İslâm’ı seçmiş ama ne olduğunu öğrenenememiş bir anne olan Cindy’nin hikayesine konuk olduk.

Şahit olduğunuz yahut bilgi sahibi olduğunuz ihtida öyküleri var ise iletişim sayfasından bana iletebilirsiniz.

Serinin ilk yazısı: John Coster’ın Hikayesi: Nasıl Müslüman Oldu?

İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?
İhtida Öyküleri: Almanyalı Cindy Nasıl Müslüman Oldu?

 

Yorum yapın

Don`t copy text!