Arama

Benim Hikayem

Nizamettin Gümüş

Kişisel blog sahibi olmak en açık tabiriyle kendinizi binlerce belkide milyonlarca insana açmak demektir. Blog yazmaya başlamak hikayenize diğer insanları dahil etmek ve onlarla etkileşime geçmektir. Öyleyse bu blog benim hikayem diyebileceğim şeyin kendisidir.

Benim Hikayem

Bugün anladığımız manasıyla konuşacak olursak ilk kişisel blog maceram 2012 yılında kendi adıma açtığım Nizamettin.Info sitesiyle başladı.

O günlerde yazdığım yazıları hatırlıyorum. Ülkeler hakkında kısa bilgiler verdiğim, dünya üzerindeki tarihi ve turistik alanlardan bahsettiğim özellikle de memleketim hakkında yazdığım yazılar hâlâ arşivimde saklı durur.

Şunu itiraf etmeliyim ki yazmak konusunda bir türlü devamlılık sağlayamıyorum. Belirli bir süre yazıp uzunca yazamadığım dönemler hayli çok. Belki kendimi sosyal medyanın rüzgarına fazla kaptırdım. Belki de yeterli okuyucu kitlesine ulaşamamak heveslerimin kırılmasına sebep oldu. Bilemiyorum.

Ilk bloğumda hakkımda kısmına şunları eklemişim:

Kişisel bilgilerimin olduğu bir sayfa hazırlayabilirdim ancak benim doğum tarihimin veya sevdiğim rengin sizler için bir önemi olduğunu düşünmüyorum. Aslında ben geleneksel bir Türk erkeğiyim. Belirli standartlar içerisinde belirsiz yollara uzanıyorum.

Nizamettin.Info adlı bloğu kaderine terkettikten sonra çeşitli bloglarda ve yerel haber sitelerinde yazarlık yaptım. Yaşadığım yer olan Çorlu’ya hitap eden CorluManset.com’u ardından kendi hemşehrilerime yönelik Corlu57.com ve Corlusinoplular57.com sitelerini yayına verdim.

Tahmin ettiğiniz gibi hem maddi hem de benim ilgisizliğim sebebiyle bu sitelerin de ömürleri uzun olmadı.

Yeniden Kişisel Blog Yeniden Yazmak
Bu bloğa 2 Şubat 2019’da ilk yazımı ekledim.

Dostlarım, elbette ilk bloğumu açtığımda bugünkü düşüncelere sahip değildim. En basitinden o günkü iddialı tavrımdan bugün eser yok. O günlerde fikirlerimi kabul ettirmek için yazardım bugün ise sadece fikirlerimi paylaştığım dijital bir not defterim olsun diye yazıyorum.

Benim hikayem dedim ya. Bütün hayatım boyunca yaptığım her şey bu blogda dahil olmak üzere anlatacak bir hikayem olsun diyedir.

Nizamettin Gümüş - Benim Hikayem
Nizamettin Gümüş – Benim Hikayem

Adım Nizamettin Gümüş. Kendi hikayesini arayan bir faniyim. Okumayı, çokça okumayı, bolca okumayı ve arasıra yazmayı seviyorum.

Umarım içerisinde bulunduğunuz bu kişisel blog sizinde hikayenizi bulmamıza yardımcı olur.

Görüşmek üzere. Allah’a ısmarladık..

Detaylar ve devamı için: Kişisel Blog Geçmişim 2012-2019