Doğu Türkistan, Çin Zulmü ve Boykot

Ramazan’a veda mı, bayram mı?

Çin işgali altındaki Doğu Türkistanlı Müslümanlar ne Ramazan yaptılar ne de bayram edecekler.

Ön okuma: Çin Gizli Kamplarında Uygur Müslümanlarının Başına Gelen 5 Korkunç Şey

Sadece bu değil, Çin Komünist Partisi (ÇKP) hükümeti Uygurları ve diğer etnik azınlık vatandaşlarını Doğu Türkistan’dan ülke çapındaki fabrikalara götürdü.

Zorla çalıştırmayı şiddetle öneren koşullar altında Uygurlar, Nike, Gap, Adidas, Ralph Lauren, Carters ve diğerleri dahil olmak üzere teknoloji, giyim ve otomotiv sektörlerinde en az 83 tanınmış küresel markanın tedarik zincirlerinde bulunan fabrikalarda çalışıyorlar.

ÇKP ayrıca dünyanın dört bir yanındaki hükümetlere Uygurları işgal altındaki Doğu Türkistan’a iade etmeleri için baskı yapıyor.

İşte onlara yardım etmek için yapabilecekleriniz:

1- Doğu Türkistan ve dünya mazlumları için dua etmeye devam edin.

2- Çin ürünlerini boykot edin! Köle işçiliğine suç ortağı olmayın. Grafikteki şirketlere odaklanarak başlayın. #SewnWithtTears, #StopChina, #BoycottChina ile paylaşın. Onlara yazın ve daha iyisini yapmalarını talep edin.

3- Uygurların durumu ve Doğu Türkistan davası hakkında farkındalık yaratın. SaveUighur.org‘da daha fazla bilgi edinin.

4- Ülkenizin Çin’e ekonomik bağımlılığını azaltmak için çalışın.

5- Müslüman Uygur, Hui, Çin’in tüm inanç gruplarına yönelik baskısının durdurulmasını talep etmek için tüm vicdanlı insanlarla ittifaklar kurun; Çinli Hıristiyan; ya da Tibet Budisti.

6- Çin’den ziyade Müslümanlar ve diğerleriyle daha adil ticareti teşvik edin.

7- Bölgenizdeki Uygur diaspora üyeleri hakkında bilgi alın. Yetimlere, dullara ve öğrencilere yardım etmek için organize olun.

8- Hükümetlere vatandaşlık veya mülteci statüsü vererek Uygur mülteciler ve sürgünlere yasal koruma sağlamaları için baskı yapın. Uygurların Çin’e iadesini, geri gönderilmesini durdurun!

9- Üniversitelerinizi, bağışlarınızı Çin’den uzaklaştırın. Akademide Çin zulmü hakkında farkındalık yaratın. Uygur akademisyenleri ve öğrencileri için akademik ve finansal destek talep edin. Orta Asya, Uygur ve Türkistan çalışmaları için daha fazla akademik ilgi ve fon talep edin.

Doğu Türkistan, Çin Zulmü ve Boykot

Yorum yapın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.