Başarılı Bir Blog Oluşturmanın Temel Kuralı Olan Evergreen İçerik Ne Demek?

Blog açmaya karar verdiniz. Üstelik açtığınız bloğun her zaman okunmasını, sürekli gündemde olmasını istiyorsunuz. Peki bu mümkün mü? Evet! Öyleyse bunu mümkün kılan Evergreen içerik ne demek?

Her zaman dikkat çeken, başarılı bir blog oluşturmanın anahtarı ziyaretçilerinizin her zaman okumak isteyeceği içerikler hazırlamaktır. Yani Evergreen içerik oluşturmaktır.

Peki ama Evergreen içerik ne demek? İşte tam bu sorunun cevabını veriyorum. Hazır mısınız?

Evergreen İçerik Ne Demek?

Evergreen İçerik ne demek?

Evergreen içerik ziyaretçilerinizin sürekli okumak isteyeceği bir yazı türüdür.

Bu tür yazılar üzerinden çokça zaman geçse de popülerliğini kaybetmez. Sürekli yeşil kalabilen çam ağaçları gibidir. Her zaman ilgi çeker.

Evergreen içeriklere örnek olarak şu yazı türleri örnek verilebilir:

Nasıl yapılır yazıları:

Belki de en orijinal Evergreen içerik çeşidi nasıl yapılır yazılarıdır. İnsanlar her zaman şu veya bu nasıl yapılır diye arama yaparlar.

Nasıl yapılır yazıları hazırlamak, ziyaretçilerinizin blogunuza verdiği önemi artırır. Blogunuzun eğitici ve yararlı içerik ile dolu olduğunu gösterir.

Bu sayede düzenli ziyaretçi akışına sahip olursunuz.

Liste yazıları:

Tabiri caizse liste yazıları en uzun raf ömrüne sahip Evergreen içerik türüdür. En kolay boğ yazısı çeşidi olan listeler her daim popülerliğini korur.

İnceleme yazıları:

Okuduğunuz kitapların ya da aldığınız ürünlerin incelemesini yapmak, ziyaretçilerinizin dikkatini çekebilir.

Blogunuzun içeriğine göre inceleme yazıları hazırlamak popülerliğinizi artırmanıza ve her zaman güncel kalmanıza yardımcı olur.

Tavsiye yazıları:

İnsanlar her zaman tavsiye isterler. Blogunuza gelen müşterinizin ya da okuyucunuzun arayacağı en yaygın sorunlara dayalı öneriler oluşturarak onlara tavsiyeler de bulunabilirsiniz.

Neden Evergreen içerik oluşturmalısınız?

Evergreen içerik ne demek diye soruyorsak neden Evergreen içerik oluşturmalıyız sorusunu da yanıtlamalıyız. Elbette bunun bir çok önemli sebebi var.

Ziyaretçi sayınızı arttırır

Blogunuza ya da sitenize Evergreen içerik ekleyerek ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Çeşitli konularda yazacağınız bu tür yazılar doğal arama trafiginizi yükseltecektir.

Evergreen içerik aynı zamanda bloğunuz için doğru kitleyi çekmenize de yardımcı olur. Tam olarak aradıklarını yazarsanız, dolaylı olarak blogunuza uğrama olasılıkları daha yüksek olabilir.

Sürekli aranan blog yazılarınızı sosyal medya aracılığıyla paylaşmak da okuyucuları çekmenin harika bir yoludur.

Evergreen içerikler sürekli yeni olduğunda onu kaçırmış olabilecek okuyucular için yıl boyunca paylaşabilirsiniz.

Blogunuzdan para kazandırır

Blogunuzdan para kazanma söz konusu olduğunda, Evergreen içerik oluşturmak, makalelerinizi yıllar önce yayınlanmış olsanız bile sürekli gelir elde etmeye devam etmenizi sağlamanın basit bir yoludur.

Bu tür yazılarınızı güncelledikçe, ziyaretçi sayınız artmaya böylelikle gelirleriniz de çoğalmaya devam edecektir.

Evergreen İçerik Ne Demek?

Evergreen içerik nasıl oluşturulur?

Aslında yazılarınızda farkında olmadan Evergreen içerik oluşturmuş olabilirsiniz.

İlk adım olarak, blogunuzun hedef kitlesini belirleyin ve ziyaretçilerinizi göz önünde bulundurarak içerik takviminizi oluşturun. Buna blogunuzun konusunu seçerek başlayın ve hedeflerinizi belirleyin.

Amacınız ne?

  • Blogunuzun ziyaretçi trafiğini arttırmak
  • Ürün veya hizmetlerinizi satmak
  • Sadık okuyucu kitlesi oluşturmak

Evergreen içerik oluşturmak usta bir blog yazarlarının maharetli eliyle mümkündür. 5 Maddede Nasıl Usta Bir Blog Yazarı Olunur Anlatıyorum.

Amacınızı belirlendikten sonra, kendinizi biraz SEO bilgisi ile donatmanız gerekiyor.

Basit anahtar kelime araştırması yapmak, her zaman popülerliğini koruyan, sürekli ziyaretçi çeken içerik yazmak için beyin fırtınası yapmaya başlamanın harika bir yoludur.

Örneğin, blog yazarı olmayı düşünen kişilere çeşitli bilgiler vermek istiyorsunuz diyelim. “nasıl blog yazarı olunur?” veya “blog yazarı olmanın 10 faydası” gibi yazılar hazırlamanız “blog yazarı” anahtar kelimesini hedeflemenize yardımcı olur.

Sonuç

Bütün bu gayretin sonunda Evergreen içerik oluşturmak, blogunuzun veya sitenizin ziyaretçi trafiğini arttırmayı, hedeflediğiniz kitleyi büyütmeyi ve para kazanmanızı kolaylaştırır.

Ziyaretçileriniz için Evergreen içerik oluşturmak, onlara değer verdiğinizin bir göstergesidir. Sizin onlara değer vermeniz, onların da size güvenmesini sağlar.

Böylelikle gelirleriniz artar ziyaretçi kitlenizin kalitesi yükselir ve her zaman ziyaret edilebilir saygın blog siteleri arasında yer almanıza imkan verir.

Umuyorum ki Evergreen içerik ne demek sorusuna doğru ve bilgilendirici bir cevap verdim. Bir sonraki WordPress yazısında görüşmek üzere..

Başarılı Bir Blog Oluşturmanın Temel Kuralı Olan Evergreen İçerik Ne Demek?

“Başarılı Bir Blog Oluşturmanın Temel Kuralı Olan Evergreen İçerik Ne Demek?” üzerine bir yorum

Yorum yapın

Don`t copy text!