iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020

Her ne kadar blogda  reklam yayınlasam da biliyorum ki reklamlar can sıkıcı. Sinir bozucu reklamlardan kurtulmak ve web’de gezinme deneyiminizi hızlandırmak için favori iPhone reklam engelleme uygulamalarından bazılarını sizin için listeledim.

iPhone Reklam Engelleme Uygulamaları

Reklamlardan sıkıldıysanız ve her internet gezintinizde Reader View’i kullanmak istemiyorsanız, iPhone veya iPad’inize reklam engelleyici uygulama ekleyebilirsiniz.

Bu uygulamalar reklamları gözden uzak tutar ve etkinliklerinizin gizli kalmasına yardımcı olur.

iPad ve iPhone Reklam Engelleme Nasıl Yapılır?

Reklam engelleyici uygulamalar Safari’de çalışır ve yalnızca 64 bit mimarili cihazlarda kullanılabilir.

Uygulamayı indirdikten sonra reklam engelleyiciyi kullanmak için iPhone veya iPad’inizde Ayarlar’dan etkinleştirmeniz gerekir.

İşte iPad ve iPhone için en iyi reklam engelleyiciler:

  • 1Blocker
  • Adguard
  • Wipr
  • Adblock Pro
  • Ka-Block!

1Blocker

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020
iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020 – 1Blocker

1Blocker tam anlamıyla özelleştirilebilir bir uygulama. 1Bloecker ile, reklamları, izleyicileri, çerezleri, web sitesi yorumlarını, Twitter ve Facebook uygulamalarını, yetişkinlere yönelik web sitelerini ve daha fazlasını engellemek için farklı kurallar belirleyebilirsiniz.

Ayrıca, favori internet sitelerinizi beyaz listeye (nizamettingumus.com.tr gibi) ekleyebilir ve istediğiniz web sitelerin erişimini tamamen engelleyebilirsiniz.

Ayrıca, belirli sitelerdeki tanımlama bilgilerini ve sayfa öğelerini engellemeyi veya bunlara izin vermeyi de özelleştirebilirsiniz.

1Blocker’ı indirmek ücretsizdir, ancak uygulama deneme sürümü gibi kısıtlıdır. 4,99 ABD doları tutarında bir uygulama içi satın alma işlemiyle tüm özellikleri kullanabilirsiniz.

İhtiyacınız minimum düzeyde bir reklam engelleme uygulaması ise, ücretsiz sürüm ile reklamları veya izleyicileri engelleyebilirsiniz.

Ancak 1Blocker’ı tercih ediyorsanız, muhtemelen özel kurallar, Safari için bir Beyaz Liste uzantısı ve iCloud senkronizasyonu gibi gelişmiş özellikleri istiyorsunuzdur.

İnternet deneyiminizi gerçekten özelleştirmek istiyorsanız ve farklı web siteleri için kurallar belirleyebilme fikrini seviyorsanız, 1Blocker’ın ücretli sürümü ihtiyacınızı karşılayacaktır.

1Blocker – Şimdi indirin

AdGuard

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020
AdGuard

AdGuard, Safari’de iPhone ve iPad’de sörf yapmanızı hızlandırmak için binbir çesit reklam türünü engeller.

Safari’de Paylaşım sayfasını kullanarak belirlediğiniz internet siteleri için kurallar oluşturabilir ve reklamları manuel olarak engelleyebilirsiniz.

Ayrıca, AdGuard filtrelerinin yanı sıra EasyList, Malware Domains ve EasyPrivacy gibi farklı filtre listesi de kullanabilirsiniz. Uygulama sosyal medya sitelerinin izleyicilerini engeller ve temel olarak Safari’yi temizler, böylece gezinme deneyiminiz daha sorunsuz hale gelir.

AdGuard’ı $ 1.99 dolarlık bir ödemeyle Safari harici tarayıcı ve uygulamalarda da reklam engelleme seçeneği için aktif edebilirsiniz.

Adguard – Şimdi İndirin

Wipr

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020
Wipr

İOS iPhone ve iPad Safari için basit ve sade bir reklam engelleyici istiyorsanız, Wipr’i mutlaka denemelisiniz.

Bu hafif reklam engelleyici, yalnızca basit bir etkinleştirmeyle sorunsuz engelleme sağlar. Wipr, istenmeyen reklamları görmediğinizden emin olmak için kendini otomatik olarak günceller.

Bununla beraber, Wipr’in ünlenmiş basitliği nedeniyle, belirlediğiniz siteler için özelleştirilebilir herhangi bir ayar veya beyaz liste seçeneği bulamazsınız.

Ve en iyisi, Wipr, geçmişte tartışmalara neden olan diğer bazı reklam engelleyici uygulamalardan farklı olarak, seçtiğiniz sitelerde reklamların gösterilmesine izin vermek için para almaz.

Wipr sorunlarınız olduğunda her zaman destek için hazır olan aktif bir geliştirici ekibine sahiptir. Uygulamanın 2 dolarlık ücretli sürümü de mevcuttur.

Wipr – Şimdi İndirin

Safari için AdBlock Pro

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020
AdBlock Pro

Reklamları engelleme konusunda profesyonel bir çözüm arıyorsanız ve en iyi özellikli uygulamayı istiyorsanız, Safari için AdBlock Pro ihtiyacınız olan şeydir.

AdBlock, normal reklamlar, otomatik oynatılan reklamlar, sinir bozucu sahte “x” düğmeli reklamlar, zamanlanmış pop-up’lar, “xxx” sitelerine yönlendirmeler ve Safari’de çıkan YouTube reklamları da dahil olmak üzere tüm reklamları engeller.

Tüm bu mevcut reklam engelleme seçenekleriyle, Safari’de iki kat daha hızlı gezinme ve daha düşük veri kullanımı sağlar.

AdBlock Pro, sitelerde bulunan engelleme önleyici dedektörleri bile atlayabilir, ayarlarınızı iCloud aracılığıyla cihazlar arasında senkronize edebilir ve çok daha fazlasını yapabilir.

AdBlock Pro, internet deneyiminizi iyileştirmek için size onlarca seçenek sunan güçlü bir reklam engelleyicidir. Beklediğinizden daha yüksek bir fiyat etiketine sahip olabilir, ancak verdiğiniz her kuruşun hakkını verecektir. AdBlock Pro ücreti 9 dolardır.

AdBlock Pro – Şimdi İndirin

Ka-Block!

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020
Ka-Block!

Ka-Block! Safari ile bir uzantı aracılığıyla çalışan iOS için derlenmiş açık kaynaklı bir reklam engelleyicidir.

Ka-Block! uygulamasının internette karşılaşacağınız sinir bozucu reklamların hemen hemen tamamını engelleyecek hızlı bir filtre listesi vardır. Sinir bozucu izleyiciler de Ka-Block! ile engelleniyor, bunlar için endişelenmenize de gerek yok.

Ka-Block! hiçbir maliyeti olmayan ve sürekli güncellenen hızlı ve hafif bir reklam engelleyici bir uygulamadır.

Ka-Block! Şimdi İndirin

iPad iPhone Reklam Engelleme

İPhone ve iPad için tercih ettiğiniz başka bir reklam engelleyici var mı? Hangisini kullanıyorsunuz ve neden öne çıkıyor?

Yorum yaparak belirtebilirsiniz..

iPhone Reklam Engelleme: En İyi Reklam Engelleme Uygulamaları 2020

Yorum yapın

Don`t copy text!