Kişisel Blog Örnekleri – Türkiye’den Blog Manzaraları

Paylaş

İnsanların kendi fikir ve düşüncelerini anlatmak için açtığı kişisel bloglar her geçen gün daha fazlalaşıyor. Bunca kişisel blog arasında kimi takip edeceğini şaşırıyor insan. Özgün içerik üreten, insan zihninde farklı bir tat bırakan bloglarla beraber birbirinin kopyası olan bloglarda var. Bu yazımda takip ettiğim kişisel blog örnekleri ile karşınızdayım.

Kişisel Blog kavramını en iyi şekilde anlatan bu bloglar uzun süren emeklerin sonucunda oluştuğu su götürmez bir gerçek. Nizamettin Gümüş Kişisel Blog henüz çok yeni ve içerik bakımından biraz zayıf. Ancak ilerleyen zamanda sizlerin takip etmek isteyeceği bir blog olacağından şüpheniz olmasın.

Sizin de bir kişisel bloğunuz veya WordPress tabanlı bir siteniz varsa aşağıdaki konulara göz gezdirebilirsiniz.

Kişisel Blog Örnekleri - Türkiye'den Blog Manzaraları
Türkiye’den Blog Manzaraları

Türkiye’den kişisel blog örnekleri

Dostlar, aşağıdaki listeyi okumaya şunu hatırlayarak devam edin: Ben bu listede en iyi kişisel bloglar veya Türkiye’nin en iyi blogları gibi iddialı kavramlara yer vermedim. Kendimin hemen hemen her yazısını okuduğum (sonradan da olsa okuduğum) bloglardan bir liste hazırladım.

Aşağıda ismini zikredeceğim kişisel blog örnekleri bana birşeyler katmış blogların toplamıdır. Listede beğenmediğiniz bir blog olursa mesuliyet Türk blogculuk cemiyetine aittir.

1- Burak Göç – Yarı Zamanlı Süpermen

Ikıncı el araba satın almanın kaybolmaya yüz tutmuş bir zanaat olduğunu ve bu zanaatın inceliklerini anlatan Burak, kişisel bloğunda çok yönlü konulara değiniyor. Anadolu lisanıyla yazdığı yazıları sizler de bir solukta okuyacaksınız.

Ana tarafından Ironman, baba tarafından Batman, doğma büyüme Istanbullu olan Burak kardeşime iletisim@burakgoc.com adresinden mail atarak sertlerinizi varsa internet işlerinizi iletebilirsiniz.

2- Suskumru – Kolonisini Kaybeden Balık

Her ne kadar kolonisini kaybeden balık olarak bilseniz de size gerçeği açıklamalıyım. Suskumru aslında suyuna düşkün uskumru demektir. Internet hurafelerinden sıyrılın ve aydınlanın.

Çağrı’nın görmüş geçirmiş bloğu çoğu kişinin aşinası olduğu bir mekan. E internette bu kadar uzun süre yayında kalabilmek tebriği ve takdiri hak ediyor. Çağrı’ya hafta içi 10:00 – 18:00 arasında cagri.m.alkan@gmail.com adresinden ulaşabilirsiniz. Bu aralar askerlik vazifesini ifa ediyor.

3- Kenar Yazarı – Kişisel Blog

Înternettin kıyısında kenarında tam 6 yıldır yayın yapan ve bunca zaman benim gözümden kaçmayı başaran Mehmet Akif, orijinal blog fikirleri kategorisinde altın madalyayı hak ediyor. Helal olsun kardeşim.

Kendisinin kenarda tanımladığı yazıları bazen kalbinizin tam ortasına oturabiliyor. Köşe yazarlığı deneyimi de bulunan Mehmet Akif kardeşime info@kenaryazari.com maili ile ulaşabilirsiniz. Ulaşamazsanız bir kenarda olabileceğini hatırlayın.

4- Blogcu Sultan

Dostlarım, ev yapımı köfte kokularının arasında kitap eleştirileri okumak, evde yapılabilecek işlerden haberdar olmak ve nihayetinde bir annenin güncesine şahit olmaktan başka okumaya değer ne olabilir ki?

Kadın bloglarını okumanın insana neler kattığını deneyimleyerek yaşamak isteyenler beri gelsin. Blogcu Sultan metrobüs hattı için ulaşım bilgileri şu şekilde: sultandonmez1@hotmail.com

Suveyda – Kişisel Blog

Listemdeki ikinci kadın bloğu olan Suveyda çok yazarlı bir blog. Kendisini henüz keşfettim. Içerisinde ilgimi çeken konular olduğu kadar bana hitap etmeyen yazılar da mevcut. Durun hemen burun kıvırmayın belki sizin ilginizi çekebilir.

Liste şimdilik bitti

Listeyi şimdilik sonlandırıyorum. Bilindik olan ama güncelliğini yitirmiş blogları eklemedim. Mesela Sezer’in kelimelerbenim bloğu listede olmayı hak ediyor ama uzun zamandır içerik girmemiş. Gerçi yeniden sahalara döneceğini söylüyor. Heyecanla yeni yazılarını bekliyorum.

Söylemeden geçmeyeyim, bloğumda bulunan Kişisel Yazılar ve Bloglama kategorilerinse günlük dili kullanırken, diğer kategorilerde Istanbul Türkçesi kullanmaya özen gösteriyorum. Bu yazı farkı nedir diye sormayın.

Mizahi bir dille Burak’ı kıskanarak yazdığım bu yazıda geçen cümleler blog sahiplerini üzmüşse affola..

“Kişisel Blog Örnekleri – Türkiye’den Blog Manzaraları” için 7 yanıt

 1. Hepsi yerinde ve uzun soluklu bloglar. Güzel bir yazı olmuş. Ayrıca yazı farkları sizi diğer bloglardan ayıran belki de tek önemli unsur. Çizginizi bozmayınız.

  1. Merhaba, bloğumu ziyaret edip yorum bıraktığın için teşekkür ederim.

   Çizgiyi bozmamak için gayret gösteriyorum. Olur da yoldan çıkarsam ikaz levhalarıyla karşıla beni lütfen.

 2. Nizamettin Bey, harika bir yazı yazmışsınız. Bu harika yazının içerisinde ismimin geçmesi de beni ayrıca onurlandırdı. Sizi internetten de olsa yeni tanımak nasip oldu. İnşAllah bir gün bir yerlerde kahve içer, sohbet ederiz.
  Blogunuzdaki dilinize hayranım. Çok duru ve akıcı yazıyorsunuz. Sizin gibi blog yazarlarının çoğalması dileğiyle, selam ve saygılarımla…

  1. Sevgili Mehmet Akif, rica ederim bey hitabıyla seslenme. Ben seni sevdim. Sen de beni sevdinse adımla hitap edebilirsin 🙂

   Yazı için yaptın güzel yoruma teşekkür ederim. Uzun zamandır blog yazmıyorum. Takip ettiğim blogların çoğusu güncellik sorunu yaşıyor.

   Ben de yeni bir rota çizeyim ve yeni keşiflere yelken açayım istedim. Özenle seçtiğim klişe olmaktan uzak blogları aradım ve buldum.

   Senin gibi benden daha nitelikli yazılar yazan dostlara ulaştım..

   Çay, kahve içmeyi ve muhabbet etmeyi ben de isterim. Hala Konya’da isen 2-3 ay sonra oralara bir ziyaret düşünüyorum.

 3. Takibe alınacak bloglar varmış. “Kişisel blog” örnekleri dışında “en iyi kişisel bloglar” yazısını da bekliyorum.

  1. Sevgili Can, bloğumu ziyaret edip yorum yaptığın için teşekkür ederim.

   Kişisel Blog kavramı sen de bilirsin ki görecelidir. Kimine göre en iyi olan kimine göre en gereksizdir. Böyle bir listenin olması bu nedenle en azından benim açımdan abestir.

   Bana, “sence en iyi kişisel bloglar hangileridir?” diye soruyorsan buraya eklediğim ve yazılarını okumaktan memnun olduğum bloglardır derim.

   Uzun zamandır blogculuk dünyasından uzaktayım. Yeni bloglar keşfetmeye çalışıyorum. Tavsiyen olursa sevinirim..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.