Maskeli Yüzler

Çevrenizdeki toplulukları incelediğiniz de bir çok insan profili görürsünüz. Çalışan, üreten, tasarlayan bir de hiçbir iş yapmayıp her işten kendine hisse çıkartan insan tipleri. Bu yazımızın konusu yukarıda örneğini verdiğim cenazede toprak atmayıp düğünde halay başı olmak isteyenlerden söz edeceğim.

Zor vakitlerde piyasada olmayan, kimseye çıkar sağlamadığı gibi herkesten yararlanmak isteyen akıllı bıdıklardan bıktık artık. Karakter testinde sıfır (0) puan ile dibi gören bu varlıkların başlıca hayat alanları dernekler, vakıflar ve politik partilerdir. Bu üç unsurun içerisinde parazit hayatı sürerler. Bulundukları yerleri tek ettiklerinde geriye kalan ruhsuz duygusuz çürümüş bir anlayış ve ortamdır.

Müslüman semtinde salyangoz satmakta üzüntü görmeyen, insanların ulusal ve içsel hassasiyetlerini kendi konjöktürleri uyarınca istedikleri istikamette çeken bu sahtekarlar çok iyi takiyyecidirler. İstedikleri vakit uygun gördükleri halde kamufle olurlar.

Yukarıda da belirttiğim üzere belirli anlarda ortaya çıkan bu tipler oluşan havayı kendi lehlerinde kullanmak için her türlü hile ve riyaya müracaat etmekten çekinmezler. Kırk senelik düşmanları ile seksen yıllık ahbap olurlar. Bu sebeple her ne kadar yaşantı biçimleri ve halleriyle kendilerini belli etseler de bazen normal insanlardan ayırt etmek zordur.

Hassasiyetlerimizi ve reaksiyon verme kabiliyetimizi yok eden bu çanak yalayıcılar bizleri partilerden, derneklerden ve vakıflardan soğuttular. Bizleri bin (1000) senelik ananelerimize karşı düşman ettiler. İçimizde ki hizmet anlayışını öldürdüler. Bilhassa iktidar partisinde ve iktidara yakın sivil toplum kuruluşlarına çöreklenmiş bu tiplerin FETÖ gibi toplu hareket edenleri olduğu gibi ferdi takılanları da vardır.

Ülke genelinden tutunda semtinizde ki hemşeri derneğine kadar yuvalanmış bu düzmece kahramanlardan kurtulmak için her türlü imkan seferber edilmelidir. Bizler de kendi içimizdeki kan emici bu sülükleri iyi tanımalı ve onlara prim vermemeli, verdirmemeliyiz.

Her alanda bizden olan dürüst, gayretkeş, iş bitirici insanlarla yol almalıyız. Yalakalık yaparak yaltaklanarak veya parasal olanaklarıyla bir yerlere uzanmak isteyenler yerine liyakat sahibi kişileri seçenek yapmalıyız. Dürüstlüğüne, samimiyetine güvenerek desteklediğimiz kişileri de bu çamurumsu tipler arasında yalnız bırakmamalı, daimi olarak kendilerine olan desteğimizi yenilemeliyiz.

Bizler inandığımız şahsiyetleri desteklemeyi bırakır ve sahip çıkmazsak çanak yalayıcı tiplerin önünü açmış oluruz. Bu vaziyet bizi çıkmaza ve toplumsal dezenfarmasyona götürür. Ahlâki açıdan utancı olmayan, rüşveti yasal sayan, bireyselciliği ön tasarıda tutan işleyişe doğru sürükleniriz. FETÖ’de olduğu gibi kendisinden olmayana yaşam hakkı tanımayan ne idüğü belirsiz kişiler ve oluşumlar ile baş başa kalırız.

Maskeli Yüzler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir